Kezdőlap OTTHON HÁZI PRAKTIKÁK Az én házamban sosincs poloska! Így tartom őket távol minden ősszel 100...

Az én házamban sosincs poloska! Így tartom őket távol minden ősszel 100 Forintból!

Hirdetés

Senkinek nem kell bemutatni ezt a bűzös rovart: a kiskertekben nyáron lerágják a termést, ősszel pedig csapatostul igyekeznek behúzódni a házakba, nem győzi az ember kiebrudalni őket a lakásból.

 

Hirdetés

Bár nem ártalmasak, például nem csípnek, a jelenlétük igencsak kellemetlen, hiszen a legkisebb zargatásra is órákig tartó bűzfelhőt hagynak maguk után.

Főleg a nők kapnak tőle sikítófrászt, egyrészt, mert a mászó rovaroktól alapból jobban kirázza őket a hideg, másrészt pedig a poloskák nem kímélik a frissen főtt ételeket, mosott ruhákat sem.

Szerencsére lehet védekezni a pofátlan rovarok ellen, és nem is vagyonokért: mindössze egy ásványvíz és egy elemes teamécses árába kerül – a többi hozzávaló, a szigetelőszalag és a tapétavágó pedig megtalálható a legtöbb férfi barkácskészletében.


A csapda hasonló elven működik, mint amivel a darazsakat szokták befogni; csak itt cukros-édes folyadék helyett a mécses fénye vonzza bele a poloskákat. Ha kiteszed a teraszra, reggelre bőven lesz benne fogoly.

Vágd le a műanyag palack felső részét egy tapétavágóval vagy egy nagyobb ollóval, majd helyezd a mécsest a palack aljába. Ezután a levágott részről szedd le a kupakot, és szájával lefelé tedd az üvegbe.



Ha ezzel megvagy, rögzítsd jó erősen a palack alsó részéhez szigetelőszalaggal. A csapda úgy a leghatásosabb, ha az egészet körbetekered, hogy csak felül áradjon a fény, így garantáltan ott mennek be a poloskák az üvegbe – ahonnan kifelé már nem fogják megtalálni az utat.

A foglyul ejtett rovaroktól aztán könnyen megszabadulhatsz; van, aki elengedi őket, mások a rovarirtóra esküsznek. Az biztos, hogy így kevesebb bűzös poloska akar majd a házadba settenkedni…

 

Hirdetés