Kezdőlap EGÉSZSÉG Már az 1800-as években is fájdalomcsillapítóként használták ezt a növényt!

Már az 1800-as években is fájdalomcsillapítóként használták ezt a növényt!

Hirdetés

Ha fejfájással, vagy valamilyen más fájdalommal küzdünk, az első dolgunk az, hogy gyorsan beveszünk egy fájdalomcsillapítót.

Próbáljuk minél nagyobb mértékben kerülni a vegyi anyagokat, ahelyett, hogy gyógyszerekkel tömnénk magunk, próbáljuk ki a gyógynövények csodálatos hatását is.

Hirdetés

Az őszi margitvirág, vagy vadmargaréta a migrénes fejfájás, menstruációs problémák, és a láz legjobb ellenszere lehet. Külsőleg, borogatásként alkalmazható zúzódásokra, rovarcsípésekre, és rándulásokra. Az őszi margitvirág egy évelő, csodaszép virág. Ültessünk a kertünkbe, hiszen nagyon könnyen szaporodik, és azon túl, hogy egészséges, nagyon szép látványt is nyújt.

Vigyázzunk, mert allergiás reakciókat okozhat, ezért kezdetben csak egy kis mennyiséget fogyasszunk. A szárított levelek nagyon gyorsan csökkentik a migrénes rohamokat, ezt a tulajdonságát már 2 ezer évvel ezelőtt a görög orvosok is ismerték. A margitvirág leveleit csak szárítva használjuk, frissen semmiképp ne együk meg, mivel irritálhatja a nyálkahártyát, akár fekélyek kialakulását, és ízérzékelési zavarokat is okozhat.

Mire jó az őszi margitvirág?

-hatékony lázcsillapító
-migrénes fejfájásra
-izomfeszültségre
-általános fájdalomcsillapító
-gyulladáscsökkentő
-bokaficamra, ízületi gyulladásra
-menstruációs panaszokra

Rendszeresen visszatérő, erős menstruációs görcsök esetén, a ciklus beállta előtt egy héttel ajánlott nekifogni egy margitvirág kúrának. Ezt egészen a menstruációs ciklus második napjáig tartsuk. Az őszi margitvirág leveleit, és virágait gyűjtsük, mossuk, majd szárítsuk meg, és ezt használjuk a teához.

Erős fájdalom, vagy krónikus gyulladás esetén napi 2-3 csésze teát is elfogyaszthatunk. Ha nem tudunk közvetlen forrásból hozzájutni a virághoz, akkor kapszula formájában, gyógynövényboltokban is megvásárolhatjuk.

Szerző: tudasfaja.com

Hirdetés