Kezdőlap EGÉSZSÉG Ezek a rejtett jelei annak, hogy valahol a testedben gyulladás lépett fel

Ezek a rejtett jelei annak, hogy valahol a testedben gyulladás lépett fel

Hirdetés

A krónikus gyulladásoknak már komolyabb egészségügyi kockázatai vannak, így ne hagyjuk figyelmen kívül a problémát.

 

Hirdetés

Ezek hátterében sokszor a túlzott cukorfogyasztás, a kevés és rendszertelen alvás, a dohányzás, az ülő testhelyzet, állandó stresszes élethelyzet, rendszertelen étkezés áll. Ha nem változtatunk ezeken a szokásainkon, akkor, szívproblémákkal, elhízással, cukorbetegséggel, és a rákkal is szemben találhatjuk magunkat.

Vannak olyan kockázati tényezők, amelyek nagyban hozzájárulhatnak ahhoz, hogy a szervezetünkben kialakuljanak ezek a krónikus gyulladások.

A 4 legveszélyesebb ilyen tényező következik.

1. Túlzott ételfogyasztás

Amennyiben hazaviszünk az üzletből egy tasak pogácsát, vagy csipszet, és egy-két darab elfogyasztása után nem tesszük arrébb a zacskót, hanem addig esszük, amíg el nem fogy, akkor bizony a mértéktelen ételfogyasztás problémájával nézünk szembe. A feldolgozott, cukorral, ételszínezőkkel, ízfokozókkal, adalékanyagokkal, transzzsírokkal ellátott termékek a máj feladatát nehezítik meg, és ennek reakciójaként gyulladások alakulhatnak ki. Hogy ez ne forduljon elő, hagyjunk fel a káros zsírokat tartalmazó ételek fogyasztásával, inkább az Omega 3 zsírsavakban gazdag táplálékot válasszuk, és a főzéshez használjunk hidegen préselt természetes olajokat.

2. Testsúlygyarapodás

Itt a gyulladás elsősorban a megemelkedett vércukorszintben mutatkozik meg. Kezdetben kialakul az inzulinrezisztencia, aminek következtében a sejtek nem képesek megfelelően feldolgozni az inzulint, így idővel a cukorbetegséggel nézhetünk szembe, és természetesen az elhízással is számolni kell. A kialakult gyulladásokkal azért nehezebb a túlsúlyos embereknek megküzdeniük, mivel a felhalmozódott zsírsejtek magukban tárolják a méreganyagok egy részét, így a szervezet nagyon nehezen tud felépülni.

Ajánlott a kevés cukortartalmú ételeket, italokat fogyasztani, a testmozgásra is időt kell szakítani.

3. Pattanások, aknék



A stressz a hormonháztartás egyensúlyát is felboríthatja, és ennek a következménye a pattanásos, zsíros bőr, az ételallergiák, főként a glutén- és tojásérzékenység. Vannak persze, akik a tejet sem tudják meginni, mivel laktózérzékenyek lettek. Igyekezzünk ezek az ételkészítményeket kiiktatni két hétre az étrendünkből.

A hormonok szintjén a cukrozott ételek, italok megemelik az inzulinszintet, ami a nők esetében a tesztoszteron férfi hormon termelődését serkentik, és ez bizonyítottan pattanások formájában is megmutatkozik. Éppen ezért kerülni kell az édes ízű termékeket, helyettük rostokban gazdag gyümölcsöket, zöldségeket kell fogyasztani.

4. Depresszió

Tudományosan bebizonyították, hogy kapcsolat van a depresszió és a krónikus gyulladások között. A gyulladásokból származó citokin nevű kémiai anyag, hatással van az agyi és idegműködésekre. Erre a legjobb gyógyszer a sport, amellyel levezethető a stressz, így a depresszióra való hajlam is csökkenthető. A szervezetben ilyenkor gyulladáscsökkentő vegyületek keletkeznek, így próbálva meg helyreállítani a felbomlott egyensúlyt. A testmozgást nem szabad azonban túlzásba vinni, és sok zöldséget, gyümölcsöt kell enni, amelyek gyulladáscsökkentő hatással rendelkeznek.

Forrás

Hirdetés