Kezdőlap EGÉSZSÉG Egy gyermekorvos figyelmeztetése: Ne melegítsd többé így a gyereked ennivalóját!

Egy gyermekorvos figyelmeztetése: Ne melegítsd többé így a gyereked ennivalóját!

Hirdetés

A szuper egészséges étkezésre való törekvés időszakában nagyon nehéz meghatározni, hogy mi a jó nekünk és mi árt. Túl sok a szabály, amellett mindenki szervezete kicsit másképp működik. Attól, hogy egy barátomnak káros a tejfehérje, lehet, hogy én még megehetem azt a darab sajtot.

Kiderült, hogy nem csupán a kalóriákra, de az élelmiszerekben és azok csomagolásában lévő kemikáliákra is fokozottan figyelnünk kellene. Eddig csupán a kalóriabevitel és felhasználás szemszögéből vizsgáltak az elhízást is, de mostantól arra is figyelmet kell fordítani, hogy a vegyszerek milyen hatással vannak a tápanyag hasznosulásra.

Hirdetés

Az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia rávilágított, hogy milyen hibákat lehet elkövetni élelmiszerbiztonsági szempontból, amelyek károsak lehetnek az egészségre, különösen a műanyagba csomagolt élelmiszereket illetően. A gyermekekre a veszély fokozottabb.

Ahogyan növekszik egy gyermek, egyre többet bír enni és nagyobb lesz az expozíciója is. Ugyanakkor egy gyermek fejlődő szervei még sérülékenyebbek, mint egy felnőtté, így a károsodás nem csak gyermekkorban jelentkezhet, de akár később, felnőtté válásuk során is.

Veszélyes vegyületek műanyag csomagolásban

Biszfenolok, ftalátok, nitrátok és nitritek olyan kémiai vegyületek, amelyek több száz egyéb anyaggal együtt még mindig megtalálhatóak a műanyag csomagolásokban és aggodalomra adnak okot.

A szakértők szerint ezek a kémiai vegyületek leginkább a pajzsmirigyre és egyéb hormontermelő szervekre lehetnek negatív hatással, befolyásolhatják az agyi fejlődést, a születési súlyt és a súlygyarapodást is.

A legjobb módszer, hogy megelőzzük a műanyagokban jelen levő veszélyes anyagok ételekbe szivárgását az, hogy nem bennük melegítjük meg őket a mikrohullámú sütőben.

Ahogyan egy alufóliába csomagolt ételt sem teszünk be a mikróba, mert szikrát és tüzet okozhat, úgy egy műanyag doboznál is kétszer meg kell, hogy gondoljuk ugyanezt, hiszen az egészségünket sem akarjuk károsítani önhibánkból.

tudasfaja.com

Hirdetés