Kezdőlap OTTHON 8 kerti praktika, amiről mindenkinek érdemes tudnia, aranyat ér!

8 kerti praktika, amiről mindenkinek érdemes tudnia, aranyat ér!

Hirdetés

A kertészkedés az egyik legpihentetőbb hobbi és jó módja annak, hogy a szabadban légy és kapcsolódj a természettel. Nem mellesleg egy kis hazait is tehetsz az asztalra. Elgondolkodtál azon, hogy idén te is saját kertet készíts? Segítünk neked!

Ha soha nem csináltál még ilyet és nem tudod, hogy hogyan kezdj neki, akkor szükséged lehet néhány alapvető tanácsra. Nem olyan bonyolult a helyzet, mint az elsőre látszik.

Hirdetés

Nincs szükség speciális eszközökre

Ha először csinálsz veteményest, kezdd kicsiben. Válogass össze néhány egyszerűbben termeszthető növény, hogy meglegyen a sikerélményed és nőjön a bátorságod. Eszközök közül elegendő lesz egy ásó, gereblye, néhány palántázó láda és bot.

Tudtad? Akár egy erkélyen is tudsz krumplit termeszteni! Itt olvashatsz róla!

Válassz könnyen növő növényeket

A zöldségek közül a cukkini, tök, paprika, cékla és a retek ilyen. A paradicsom ugyan nagyon népszerű, de némileg macerásabb. Ha gyógynövényekkel szeretnél kísérletezni, akkor a menta és a citromfűvel sikered lesz. Virágok közül próbálkozz a körömvirággal.

Ellenőrizd a vetőmag tasakját és őrizd is meg

Soha ne dobd el a vetőmag tasakját, hiszen sok hasznos információt találhatsz rajta arról, hogyan és mikor kell vetni, milyen a növény fényigénye és mikor lehet már szüretelni. Ezeket jó, ha a vetett sor végén egy leszúrt botra rögzíted.

Készíts palántázót

Számos növényt lehet magról nevelni, ha odakinn még nincs meleg. Kezd el korábban. Használj olyan talajt, ami a vetőmagnak a legjobb és tartsd a palántákat fényes helyen. A mag tasakján feltüntetett időben ültetheted át nagyobb cserépbe vagy ki a földbe.

Ne öntözd túl

Egy normál kert nagyjából 2,5 cm esőt igényel hetente. Egy egyszerű csapadékszint mérőt beszerezhetsz kertészeti áruházakban. Ennél még egyszerűbb az a módszer, ha ledugod az ujjad a talajba, így érezni fogod, hogy mennyire nedves, kell-e locsolni.

Szemed legyen a fényen

Sok növény, mint a paradicsom is igényli bőséges napfényt. Mások, mint a saláta vagy egyéb leveles zöldségek a legforróbb időszakokban jó, ha árnyékosabb helyen vannak. Mindig nézd meg a vetőmag tasakját, hogy milyen az adott növény fényigénye.

Használj a műtrágyát

Folyékony vagy szemcsés műtrágyára lehet szüksége a rövidebb életű, szezonális zöldségek esetében. A szerves trágyakeverékek növelik a talaj erősségét, lassan szabadítják fel tápanyagaikat és hosszú távú egészséget nyújtanak a növényeknek.

Küszöböld ki a probléma forrásokat

Ha tartasz a kertészkedéstől, mert úgy gondolod, hogy kártevők fogják ellepni a növényeidet, akkor lépj túl ezen az aggodalmon. számos gyakori gond egyszerűen kezelhető. A csigák ellen például nagyon jó kihelyezni egy pohár sört, ami odavonzza őket és belemásznak. Gombák ellen hasznos az állott tej. A rovarokat távol lehet tartani a levendulával. Ugyanakkor számos növénytársítási módszer létezik, amelyek természetes védekezést jelentenek a kártevőkkel szemben és jobb hozamot eredményeznek. Itt olvashatsz róla bővebben!

tudasfaja.com

Hirdetés