Címke veszélyhelyzeti rendeletek

Döntött Magyar Péter! 6 év után eltörlik Magyarországon

Hat év után megszűnt Magyarországon a veszélyhelyzet. A különleges jogrendet először 2020 tavaszán, a koronavírus-járvány miatt hirdette ki az Orbán-kormány, majd 2022-ben az orosz–ukrán háborúra hivatkozva folytatódott a rendkívüli kormányzati rendeletalkotás időszaka. A háborús veszélyhelyzet legutóbbi meghosszabbítása 2026. május 13-áig…

Megjelent a Magyar Közlönyben a 2 új törvény

Szombaton késő este megjelent a Magyar Közlönyben az a törvény, amely felsorolja Magyarország új minisztériumait. A jogszabályt az Országgyűlés még aznap, a házszabálytól eltérve, gyorsított eljárásban fogadta el, majd Sulyok Tamás köztársasági elnök azonnal kihirdette. Ezzel közjogi értelemben elhárult az…