Címke Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium

Jön az újabb fizetésemelés a pedagógusoknak: megjelent a tervezet!

Újabb béremelés jöhet a magyar pedagógusoknak és oktatóknak, miután az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 2026-os béremelésről szóló tervezetet. A dokumentum alapján a januárban végrehajtott 10 százalékos fizetésemelést további 0,4 százalékponttal kellene kiegészíteni, méghozzá 2026. január 1-jéig…

Megjelent a Magyar Közlönyben a 2 új törvény

Szombaton késő este megjelent a Magyar Közlönyben az a törvény, amely felsorolja Magyarország új minisztériumait. A jogszabályt az Országgyűlés még aznap, a házszabálytól eltérve, gyorsított eljárásban fogadta el, majd Sulyok Tamás köztársasági elnök azonnal kihirdette. Ezzel közjogi értelemben elhárult az…