Kezdőlap AKTUÁLIS Kitört a botrány! Börtönbe kerülhet Berki Mazsi

Kitört a botrány! Börtönbe kerülhet Berki Mazsi

Hirdetés

Berki Mazsi és Berki Krisztián 2021 őszén közösen várta első gyermekük születését, amelyet online közvetítéssel osztottak meg a világgal.

 

Hirdetés

Az eseményt a nézők kifizethették, hogy élőben követhessék, ám most kiderült, hogy az adás nem volt valóságos. Berki Mazsi vallomást tett arról, hogy egy felvétel futott az adott pillanatban, és az éles környezetben a szülést nem élőben közvetítették.

A közvetítésért kért összeg miatt aggódások merültek fel, és a nézők megkérdőjelezték a történet valóságát. Berki Mazsi most kamerák előtt vallotta be, hogy valójában nem élőben közvetítették a szülést, és a császármetszés pillanataiban már ő a kislányával a kezében figyelte az eseményeket. A Berki házaspár tehát egy élő adásnak tűnő felvételt indított az előfizetői számára, amely azonban nem felelt meg a valóságos eseményeknek.



Bár Berki Mazsi beismerése már hallható volt Hajdú Péter YouTube-csatornáján, jogilag a tevékenység már elévült. Az érintett tett ugyanis szabálysértésnek számít, és a tettek elévülési ideje mindössze hat hónap.

Az ügy jogi aspektusait firtató kérdésekre dr. Györei Péter büntetőjogi ügyvéd válaszolt. Az ilyen esetek minősítése jogi szempontból komplex lehet, és az érvényben lévő jogszabályok és az elévülési idő is szerepet játszik az ügyek kezelésében. Az érintett személyek általában az érintett jogi következmények elkerülése érdekében vesznek igénybe jogi tanácsot ilyen helyzetekben.

Bűncselekménynek minősül és nem szabálysértésnek. A csalás tényállásában van egy olyan kitétel, hogyha szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást üzletszerűen követi el valaki, az bűncselekménynek minősül.Az elévülési időszak tehát nem érvényes ebben az esetben, mivel ez bűntettnek minősül és nem szabálysértésnek, ha sok embert csapok be, akkor az üzletszerűen elkövetettnek minősül” – mondta.




Az ügyvéd arra a kérdésre is válaszolt, hogy a tényleges elkövető, amennyiben büntetőeljárás indulna, milyenfajta retorzióban részesülhet:

Különösen nagy értékre elkövetett esetben törvény szerint a büntetési tétel 2-től 8 év. Különösen nagy kárnak az számít, ha 50 és 500 millió forint között van az adott összeg.

Az esetleges következményeket is felvázolta a szakember:

Ha tényleg elindulna egy nyomozás, akkor az lesz a kérdés, hogy a Berki Mazsinak van-e felelőssége egyáltalán, vagy elkövetője-e egyáltalán a bűncselekménynek.




Csalás esetében azt kell bizonyítani, hogy valaki tudatosan, szándékosan tévedésbe ejtett valakit. Például tévedésbe ejtette-e ezeket az embereket, akik úgy hitték, élőben lesz a szülés közvetítve. Az egy fontos kérdés, hogy ő akkoriban hirdette-e bárkinek, hogy élőben lesz közvetítve a szülése.

Mert ha nem ő mondta ezeket a dolgokat, akkor nem ejtette tévedésbe a nézőket és nem lehet megbüntetni. Kivéve, hogyha felbujtó volt, vagyis ő mondta a férjének, hogy ezt közölje az emberek felé, de ezt persze bizonyítani is tudni kell” – mondta.

Hirdetés