Kezdőlap OTTHON HÁZI PRAKTIKÁK Ha tudtam volna, hogy ennyi mindenre jó a faszén, már rég ezt...

Ha tudtam volna, hogy ennyi mindenre jó a faszén, már rég ezt alkalmaztam volna!

Hirdetés

A faszenet leginkább csak azok ismerik, akik rendszeresen szoktak grillezni. Azonban ezen túl számos dologra használhatjuk még. Ismerjük meg, hogy mennyire hasznos tud lenni egy kis faszén.

 

Hirdetés

1.Szerszámok rozsdásodása ellen

 

Tegyünk a szerszámos ládába egy-két darab faszenet, ezt majd felszívja a párát, nedvességet, és megakadályozza, hogy a fémek oxidálódását, a szerszámok rozsdásodását.

2.Növényvédő szerek ellen

 

Ha túl sok növényvédő szer van a talajban, szabaduljunk meg tőle. 1 liter vízhez adjunk hozzá 450 gramm szenet, és ezzel az oldattal spricceljük be a talajt. Ez a módszer főleg akkor hasznos, ha örökölt földön gazdálkodunk, amelyre előző évben sok növényvédőt használtak.

3.Az orchideákra

 

Keverjünk egy kevés szenet az orchidea földjéhez, amikor átültetjük a növényt. Az orchidea számára hasznos tápanyagokat tartalmaz a növény.

4.Kősó vagy homok

 

Helyezzünk pár széndarabot a kősó vagy homok megkezdett tasakjába, és akkor megakadályozhatjuk, hogy a összecsomósodjon a nedvességtől.

5.Vágott virágokhoz




 

Hosszabb életű lesz a frissen vágott virág, ha egy darab szenet teszünk a vázába.

6.Penész ellen

 

Tegyünk egy kis tálkába faszenet, és helyezzük a könyvespolcra, az ágyneműtartóba, vagy a fürdőszobába. A szén magába szívja a nedvességet, és megakadályozza a penészedést.

7.Talajtakaró

 

Virágágyásban például kiváló talajtakaró lehet a faszén. Megakadályozza a gyomok növekedését, és hosszabb ideig megtartja a talaj nedvességét.

8.Szagtalanító

 

Egy tálkába tegyünk egy kevés szenet, és helyezzük a hűtőpolcra. Magába szívja a szagokat, és a penészedést is megakadályozza.

9. Kréta




A gyerekek rajzolhatnak vele a ház elé az aszfaltra. Majd az eső könnyebben lemossa, mint a hagyományos krétát, és ráadásul környezetbarát is.

10. Vízszűrő

 

Praktikus és egyszerű vízszűrő készíthető faszén segítségével. Az alábbi videóból minden kiderül. Nem lesz persze 100%-osan tiszta a víz, de számos szennyeződést kiszűrhetünk ezzel a praktikus módszerrel.

11.Komposztba

 

Tegyünk a komposztba néhány faszén darabot is, így megőrizhetjük az egészségesebb komposztálódást, nem bomlik fel az erjedési egyensúly, és hasznos tápanyagokat juttathatunk a komposztba.

Hirdetés