Kezdőlap AKTUÁLIS Jön az ellehetetlenítési törvény – Ilyen szabályokat vezet be Magyarországon

Jön az ellehetetlenítési törvény – Ilyen szabályokat vezet be Magyarországon

Hirdetés

A magyar Országgyűlés előtt álló, a közélet átláthatóságáról szóló törvényjavaslat, más néven az „ellehetetlenítési törvény”, jelentős politikai és társadalmi vitát váltott ki.

A törvény célja a külföldi támogatású civil szervezetek és sajtóorgánumok átláthatóságának növelése, azonban sokan úgy vélik, hogy a javaslat valójában a kormánykritikus médiumok és civil szervezetek működését kívánja ellehetetleníteni.

Hirdetés

A törvényjavaslat főbb rendelkezései

A törvényjavaslat legfontosabb elemei közé tartozik a külföldi finanszírozású szervezetek és médiumok kötelező regisztrációja, valamint a külföldi támogatások nyilvánosságra hozatala.

Ezen kívül a Szuverenitásvédelmi Hivatal felügyelete alá kerülne az ilyen szervezetek tevékenysége. A kormány célja szerint ezzel biztosítani kívánják a közélet tisztaságát és átláthatóságát.

Özvegyi nyugdíj – Eltörölnék a határidőt, sok embert érintene




Politikai reakciók és társadalmi megítélés

A javaslatot a kormánypárti politikusok, így Pócs János is, támogatják, és úgy vélik, hogy az nem jelent veszélyt a sajtószabadságra vagy a civil társadalom működésére. Pócs János szerint „nem igaz, hogy a törvény miatt a határon túli magyarok nem tudják majd támogatni a magyar lapokat” .

Ezzel szemben az ellenzéki pártok és civil szervezetek erőteljesen ellenzik a törvényt. Szerintük a javaslat célja a kormánykritikus hangok elnémítása és a demokratikus intézmények gyengítése.

Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő szerint a törvény a „technofasiszta gyülekezési törvény”, amely a szólásszabadságot és a civil társadalmat veszélyezteti



Tüntetések és közéleti reakciók

Most jött a MOHU bejelentése a visszaváltásról! Ez változott meg mostantól!

A törvényjavaslat benyújtása óta több demonstráció is zajlott Magyarországon. Hadházy Ákos és a Momentum politikai párt rendszeresen szervez tüntetéseket, amelyek során a résztvevők az Erzsébet hídon gyülekeznek, majd a Várba vonulnak, hogy felhívják a figyelmet a törvény ellen.

Ezen kívül a Kossuth téren is több alkalommal rendeztek demonstrációkat, ahol a résztvevők kifejezték ellenállásukat a törvénnyel szemben .

A törvény várható hatásai

Amennyiben a törvényjavaslatot elfogadják, az jelentős hatással lehet a magyar sajtó és civil társadalom működésére. A külföldi támogatások nyilvánosságra hozatala és az ilyen szervezetek szigorúbb ellenőrzése hozzájárulhat a kormánykritikus médiumok és civil szervezetek működésének megnehezítéséhez. Ezáltal csökkenhet a társadalmi kontroll és a demokratikus intézmények hatékonysága.

A közélet átláthatóságáról szóló törvényjavaslat jelentős politikai és társadalmi vitát váltott ki Magyarországon. Míg a kormánypártok a törvényt a közélet tisztaságának és átláthatóságának biztosítására hivatkozva támogatják, addig az ellenzék és civil szervezetek szerint a javaslat valójában a kormánykritikus hangok elnémítását célozza.



A törvény elfogadása esetén várhatóan jelentős hatással lesz a magyar sajtó és civil társadalom működésére, ami hosszú távon befolyásolhatja a demokratikus intézmények működését és a társadalmi kontrollt.

Korlátozná a kormány a költözést Magyarországon – Íme a részletek!

Hirdetés

Kövess minket a Google Hírek-ben is!