A rózsa illata egyedülálló és felülmúlhatatlan, de kevesen tudják róla, hogy gyógyhatással is rendelkezik: a rózsának összehúzó, szíverősítő, bőr- és nyálkahártya-stabilizáló hatása van. Virágzási ideje júniusban van, ami minden évben ünnep az érzékszerveknek. Napos időben gyengéden vágjuk le a frissen kinyílt virágokat. A virágszirmokat megszáríthatjuk teákhoz és teakeverékekhez, vagy készíthetünk belőle mézes kivonatot, rózsazselét vagy rózsaecetet.
Különböző színű rózsákból rózsaecet többféle átlátszó üvegben.
Illata egyedülálló és felülmúlhatatlan, de kevesen tudják róla, hogy gyógyhatással is rendelkezik: a rózsának összehúzó, szíverősítő, bőr- és nyálkahártya-stabilizáló hatása van. Virágzási ideje júniusban van, ami minden évben ünnep az érzékszerveknek. Napos időben gyengéden vágjuk le a frissen kinyílt virágokat. A virágszirmokat megszáríthatjuk teákhoz és teakeverékekhez, vagy készíthetünk belőle mézes kivonatot, rózsazselét vagy rózsaecetet.
Gyógyító finomságok rózsából
A rózsa felhasználása:
- a szárított szirmokat potpourriban vagy teakeverékekben,
- a rózsamézet afta és ajakherpesz ecsetelésére,
- a rózsazselét kenyérre kenve vagy desszertekben,
- a rózsaecetet leveles salátákhoz vagy testápolásra.
Rózsaméz készítése
Rózsaecet Receptje
Válasszunk ki 5-6 szép tömött rózsát, és szedjük le az illatos szirmokat. Széles nyakú üvegbe töltjük, és felöntjük 1 liter almaecettel vagy vörösborecettel, jól lezárjuk.
Hagyjuk állni 1 hetet árnyékban vagy félárnyékban, majd átszűrjük. Néhány friss rózsaszirommal szép üvegekbe töltjük, lezárjuk. Hűvös helyen tároljuk, 6 hónapon belül felhasználjuk.
Az almaecetet az ókorban csodaszerként tartották számon sokoldalú felhasználhatósága és jótékony hatása miatt. A görögök és rómaiak mágikus erőt tulajdonítottak neki, Kínában az ecetes kancsó az élet jelképének számított.
Az almaecet elősegíti a keringést, erősíti a hajat és ápolja a bőrt. Kisebbfajta bőrgyulladás esetén arcpakolást is készíthetünk.