Kezdőlap EGÉSZSÉG Ha te is szoktál alufóliával sütni-főzni, jobb, ha elfelejted!

Ha te is szoktál alufóliával sütni-főzni, jobb, ha elfelejted!

Hirdetés

A legtöbb háztartásban van egy tekercs alufólia a konyhaszekrényben. Nagyon sok mindenre használjuk a főzéstől elkezdve egészen az élelmiszerek csomagolására. Miután megtudtam, hogy mennyire veszélyes az alumínium fólia, rájöttem, hogy jobb, ha kiitatom az életemből.

Ha túl sokszor használjuk a fóliát, az alumínium az élelmiszerekbe jutva felszívódik a szervezetünkbe.

Hirdetés

Bizonyos mennyiséget meghaladva az alumínium káros lehet, és különböző betegségeket okozhat. A WHO szerint a testsúly kilogrammjára számolva, a még elfogadott alumínium mennyiség 40 milligramm.

Tehát egy 60 kilós ember maximum 2, 400 milligramm alumíniumot “engedhet be” a szervezetébe aggodalom nélkül.

Lehet, hogy most le fogsz döbbenni, de alumínium nem csak a fóliában, de sok edényben, sajtban, kukoricában, sóban, teában is megtalálható.

Ezenkívül gyógyszerekben, dezodorokban, sőt még a vízben is fellelhető. Egyes kutatások szerint túl sok alumíniumot találtak az Alzheimer-kórban szenvedő betegek agyában.

Ez a probléma leginkább az iparosodás után vált felismerhető méretűvé. Vizsgálatok során kimutatták, hogy a magas alumínium szint közrejátszhat a vesebetegségek, a csontritkulás, és agysejtek növekedésének akadályozásában is.

Ajánlott lenne figyelmet fordítani azokra az edényeinkre, amelyeket nap mint nap használunk, lehetőleg ne tartalmazzanak alumíniumot.

Ha valamelyik edény el kezd oxidálódni, akkor azt jelenti, hogy nem volt benne elegendő alumínium. Lehet, hogy jobban szeretjük a csillogó-villogó edényeket, de ezek károsabbak az egészségünkre.

Főzés során mindenképp kerüljük az alufóliát, hiszen könnyen magukba szívják az élelmiszereink az alumíniumot.

A hűtőben tárolandó élelmiszereket se csomagoljuk alufóliába hosszabb időre. Keressünk egy más alternatívát az alufólia helyett, amely biztonsággal használható a háztartásban.

Hirdetés