Kezdőlap EGÉSZSÉG 9 egészségügyi előny, amelyet meg fogsz tapasztalni, ha elkezdesz minden nap mézet...

9 egészségügyi előny, amelyet meg fogsz tapasztalni, ha elkezdesz minden nap mézet enni!

Hirdetés

Több ezer éve használják a mézet, amely édes íze és gyógyhatása miatt ismert. Ahogy már biztosan láttad, egyes szépségápolási termékek összetevői között is szerepel. Antimikrobiális tulajdonságaival kiválóan gyógyítja a sebeket és a bőrbetegségeket helyileg alkalmazva. Néhányan közületek talán alkalmi gyógymódként is használják. Jó, ha tudod, ha ezentúl többet eszel belőle, nem csak egyszerűen egy természetes édesítőt adsz az ételeidhez, italaidhoz.

A méz csodálatos ereje azonnal felszabadul, amint elfogyasztod. Ha a napi étrendeddé válik, csodákat tehet a szervezeteddel. Nézd meg, hogy milyen előnyökkel jár az, ha naponta kényezteted magad ezzel az arany elixírrel!

Hirdetés

Energetizál

A méz a tökéletes üzemanyag lehet reggel felkelés vagy egy edzés után. Cukortartalma anélkül növeli a glükóz szintet, hogy a szervezet cukor sokkot kapna. Próbáld ki, hogy elkeversz 2 csésze vizet 1-2 evőkanál nyers mézzel. A legjobb, legtermészetesebb házi sportital.

Enyhíti a gyomorpanaszokat

Győzd le a hányingert vagy a terhességi rosszullétet kevés nyers mézzel. Kezeld a fekélyeket, a puffadást, az emésztési zavarokat, a savas refluxot vagy a hasi fájdalmakat. A mézben lévő enzimek segítik az emésztést és citrommal, fahéjjal keverve csökkenthetik a gyulladást az emésztőrendszerben.

Természetes altató

Fogyassz el egy evőkanál mézet lefekvés előtt, hogy ösztönözd a melatonin termelésedet. Ez a kis inzulinszint emelkedés megindítja a triptofán előállítását, amely a szerotonin és a melatonin előfutára. Könnyen álomba szenderít majd.

Memóriajavító

Malajziában a Tualang-méz agyra kifejtett hatását vizsgálták menopauzás nőknél, és megállapították, hogy csökkenti az agyra háruló oxidatív stresszt. Új-zélandi kutatók külön tanulmánya szerint az agyi funkciók romlása a méz fogyasztásával csökkent.
A memória és a koncentráció javult mindkét vizsgálati csoportnál. A tudósok továbbra is tanulmányozzák az agyat védelmező tulajdonságait.

Segít a testsúly csökkentésében

Ha a fehér cukrot lecseréled egy kanál mézre, az segít csökkenteni a sóvárgást és a kalóriabevitelt. Egyes vizsgálatok kimutatták, hogy a cukor mézzel történő helyettesítésével csökken a trigliceridszint. Az édes élvezet ugyancsak aktivizálja a szervezet anyagcseréjét.

Igen, a méz valóban tartalmaz cukrot, de vitaminokat, ásványi anyagokat, enzimeket és aminosavakat is, amit a cukor nem. Keverj egy kevés nyers mézet a teádba cukor helyett és szabadulj meg a feleslegedtől.

Támogatja az immunrendszert

A méz antioxidánsokat és antibakteriális vegyületeket tartalmaz, amelyek segítenek megakadályozni olyan állapotokat, mint a rák, a májbetegség vagy a szívbetegség. Segít a bakteriális vagy vírusfertőzés elleni védekezésben is.

Alacsony koleszterintet segít elő

A mézfogyasztás koleszterinre gyakorolt ​​hatását vizsgáló tanulmányok a rossz koleszterinszint (LDL) csökkenését és a jó koleszterinszint (HDL) növekedését mutatták ki. Keverd össze fahéjjal, hogy növelhesd a koleszterin csökkentő hatását.

Nyugtatja az asztma tüneteit

A mézet generációk óta használják a torok és az akut légzőszervi megbetegedések kezelésére. Az asztmánál kimutatták, hogy megakadályozza a rohamokat, és csökkenti a gyulladást, amelyet a fellobbanás okoz.

Szabályozza a vércukorszintet

Ajánlott, hogy beszélj az orvosoddal, mielőtt elkezdesz minden nap mézet fogyasztani. Kiderült, hogy segít csökkenteni a vércukorszintet mind 1-es és 2-es típusú cukorbetegségnél is. Alacsonyabb a glikémiás indexe, mint a cukornak, pozitívan befolyásolja az anyagcserét, és együttműködik a cukorbeteg gyógyszerekkel, azok hatékonyságát növelve.

Érdemes nyers mézet beszerezni, mert ez a legtermészetesebb, kezeletlen méz típus, amely még tartalmazza mindazokat az összetevőket, amelyeknek tulajdonítható a méz különleges gyógyhatása. Ha nem vagyok biztos benne, hogy hogyan is fogyaszthatod a mézet az egészséged támogatása érdekében, akkor beszélj kezelőorvosoddal.

tudasfaja.com

Hirdetés